Нестор сучасності

 Где ты, Нестор?
 
Кто правду всю расскажет о войне,
О той войне, великой и злосчастной?
Где ты, откликнись, Нестор наших дней,
Тот, что перу да Богу лишь подвластный…
Анатолій Павленко
 
З цих строчок починається сучасний літопис «Рубежное 1940-1945. Годы, опалённые войной», автором тексту та укладачем якої є відомий поет та письменник Луганської області, Анатолій Павленко. І, дійсно, де ж той літописець, який би закарбував важливіші моменти нашої сучасності для нащадків. Так може Анатолій й є ним?
  

Народився Анатолій Олексійович в місті Старобільск Луганської області у скрутні часи 1942 року. Можна сказати, що більшу частку свого життя присвятив нашому місту – Рубіжне, де проживав, отримав вищу освіту та працював. 30 років майбутній письменник очолював відділ АСУ на хімічному заводі «Зоря», а з виходом на пенсію став директором заводського музею, де власноруч зібрав багато цікавих матеріалів, пов’язаних із підприємством. Саме тут почалася історія сучасного літописця – ним були написані книги до 90-річчя хімічного заводу «Зоря», а потім і до 100-річчя.
  
Немало пов’язує Анатолія Олексійовича і з нашим закладом вищої освіти, якій вин закінчив у 1970 році (тоді ще Рубіжанський філіал Харківського політехнічного інституту). Сам він каже про роки свого навчання як про унікальний курс. І це не пусті слова, бо з їх випуску вийшло чимало діячів районного та державного масштабів, у тому числі наші викладачі: Геннадій Соловйов, Микола Гуліда, Маргарита Ненько, Вадим Милоцький, Людмила Холіна, Валентина Яновська.
 

Письменник з теплотою в голосі згадує студентські роки та відмічає, що насамперед інститут дав йому знайомство з цікавими людьми. Він був учасником студентського клубу, де незмінним ідеологом вважався Генрі Аршавірович Галстян, який зараз є професором кафедри хімічних та фармацевтичних технологій нашого ЗВО, доктором хімічних наук. Найбільш яскравими спогадами Анатолій Олексійович називає гімн клубу, творчі вечори та КВК, керівником якого був Володимир Єсип. Поряд зі своїми однокурсниками А.О. Павленко згадує Євгенію Степанівну Шутьєву, яка була незмінним заступником декана в роки його навчання. Він називає її невід’ємною часткою їх потоку.

Через півсторіччя Анатолій Олексійович знов завітав у стіни рідного закладу вищої освіти. Приводом для цього візиту стала та сама книга, «Рубежное 1940-1945. Годы, опалённые войной». Автор подарував Інституту хімічних технологій один екземпляр з обмеженого тиражу з метою збереження важливого історичного моменту в пам’яті нащадків.
 

Зі слів автора ідея книги народилася, коли він був учасником творчої групи з написання твору, присвяченого історії міста Рубіжне. Він відповідав саме за розділ подій у період Великої Вітчизняної Війни в нашому місті. Тоді, ще глава з 30 сторінок, пізніше стала гідним самостійним трудом. Вона містить спогади, розповіді та копії документів того часу.

Гортаючи сторінки книги, торкаєшся своєї історії. Поринаєш у світ подій, які відбувалися на нашій землі, якою ми крокуємо щодня.
Дякуємо Анатолію Олексійовичу за величезну працю – збереження пам’яті, справдішньої історії, яка стосується кожного з нас.
З книгою можна ознайомитися в міській бібліотеці, а також у читальній залі Інституту хімічних технологій (м. Рубіжне).

© 2003-2021 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх