Співпраця ІХТ з Координатором проєктів ОБСЄ

19 січня 2021 року викладачі кафедри екології та технології полімерів Інституту хімічних технологій взяли участь в онлайн-засіданні, організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проєкту «Зміцнення спроможності для моніторингу та управління водними ресурсами на сході України» (керівник проєкту – Алла Ющук, національна спеціалістка проєктів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні).
Метою засідання було представлення результатів досліджень, проведених у 2020 році та обговорення рекомендацій щодо підвищення рівня екологічної безпеки досліджуваних об’єктів, які можуть бути використані при формуванні планів управління річковим басейном, а також інших планів та програм, пов’язаних з екологічною та техногенною безпекою регіону.
 
 

На заході були представлені результати огляду поточного стану та аналізу потенційних загроз для довкілля від небезпечних об’єктів, розташованих у безпосередній близькості до р. Сіверський Донець у Луганській області, зокрема: шламонакопичувачів ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», шламонакопичувачів колишнього підприємства «Лисичанська сода», накопичувачів високомінералізованих стоків КП «РВУВКГ» Рубіжанської міської ради, яке є балансоутримувачем накопичувача, переданого від ТОВ «Рубіжанський Краситель», а також ставка-накопичувача ПрАТ «Бахмутський Аграрний Союз» у Донецькій області, розташованого в зоні проведення бойових дій.
 
 
Результати дослідження поточного стану та аналізу потенційних загроз для довкілля від накопичувача ТОВ «Рубіжанський Краситель», проведеного  кафедрою екології та технології полімерів Інституту хімічних технологій (м. Рубіжне), представив старший викладач Віктор Іванович Островка.

 

У форматі відеоконференції відбулося обговорення рекомендацій з підвищення рівня екологічної безпеки досліджуваних об’єктів, які можуть бути використані при формуванні Плану управління річковим басейном Дону, а також інших планів та програм, пов’язаних з екологічною і техногенною безпекою регіону.

Як зазначила на своїй сторінці у Фейсбук консультантка проєктів ОБСЄ Ірина Ніколаєва: «З найважливішого – військові чинники небезпеки нарешті мають бути враховані всіма гілками державних органів влади. Екологічні загрози від об’єктів на лінії розмежування є значними! Держава має звернути увагу на цю проблематику. Кожен об’єкт на лінії розмежування потребує взаємодії та підтримки!» (докладніше).


© 2003-2021 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх